O autorze
Nike Farida, Polka, która wychowała się w Libii.Chodziła do libijskiej szkoły dla dziewcząt, skąd ją relegowano, bo nie salutowała Kadafiemu. Studiowała historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim i w Londynie. Pracowała w branży PR i w amerykańskich korporacjach, m.in. w Warner Bros. Mieszka w Warszawie i w Londynie. „Panna Młoda” jest jej pierwszą książką i zarazem pierwszą częścią trylogii opowiadającej o wielopokoleniowej rodzinie, z Libią, Izraelem i Stanami Zjednoczonymi w tle. Kocha gotować i podróżować. Nie umie żyć bez pisania, czytania, sztuki i Morza Śródziemnego.

Warszawa, pierwsza wizyta w moim mieście, po pół roku.

Warszawa
Warszawa archiwum domowe
Urodziłam się w Warszawie, wychowałam w Libii a mieszkam w Londynie. Oto moja impresja warszawska.

Miszkam w Londynie, 17-tym województwie. Przyjechałam do Warszawy na Swięta Wielkanocne, bo nigdzie na świecie nie ma takich ( dla mne) świąt pięknie obchodzonych jak Wielkanoc, Boże Narodzenie i Swięto Zmarłych.
Przyjechałam na premierę mojej książki "Żona".
Jestem od kilku dni w Warszawie, zamiast Wielkiego Tygodnia widziałam wielki smutek i wielką agresję.
Nie było mnie pół roku a ludzie posmutnieli, zszarzali, patrzą na mnie szczęśliwą i kolorową nieufnie, niechętnie. Kiedy się uśmiecham odwracają się z pogardą.

Komunikacja jest tak fatalnie rozwiązana. Wszystkie autobusy jadą w tę samą stronę, a kiedy wychodzę z tramwaju zamyka mi się drzwi przed nosem.

Metro jest fatalnie oznakowane, kiedy wyszlam na stacji Stadion szlam kilometrami na Stadion.
Mieszkam w 17-tym województwie,w Londynie, pod najwyższym alertem terorystycznym,w wielokolorowym tłumie.

W metrze o 15 na Stacji Centrum weszła kobieta w hijabie i ludzie otoczyli ją, jakby w kregu, i chcieli dokonać samosądu. Patrzyli na nią z nienawiścią i wydawali pomruki.

Co jest Warszawo?

Jesteś Piękna, dumna i masz tyle pięknych nowych miejsc, jakich nie ma Paryż czy Londyn.
Cieszę się, że nasz wiceprezydent tak czesto jeździ do Londynu, proszę wyjść z limuzyny popatrzeć na ludzi, na metro, na rozkłady jazdy i troskę Burmistrza Londynu i pomyśleć nad "MIND THE GAP".


Bo ja czuję przepaść między moim!! miastem, gdzie się urodziłam, Warszawą a moim miastem, gdzie mieszkam, Londynem!Dobrych Świąt życzę, pokoju w sobie i wokół.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...